Na konci roku 2020 navázal nový experimentální plzeňský minipivovar PROUD exkluzivní spolupráci se známým výrobcem whisky, TREBITSCH old town distillery. Výsledkem této spolupráce bude limitovaná edice whisky, jaká nemá v České republice obdoby. Vaření zápary proběhlo symbolicky na den osvobození 17. Listopadu 2020 v areálu Plzeňského Prazdroje, čímž byl společný projekt oficiálně zahájen.

První limitovaná edice společné whisky byla uložena do nových dubových TREBITSCH sudů v prosinci 2020 a do lahví nebude stočena dříve než v prosinci roku 2023. Chcete-li mít proto jistotu, že se na Vás vzhledem k omezenému počtu 1111 kusů lahví dostane, můžete si již nyní zakoupit certifikát s přiděleným číslem Vaší lahve a začít se těšit. Distribuce k zákazníkům pak proběhne začátkem roku 2024. Už nyní v nás harmonická bohatá chuť destilátu vyvolává velká očekávání a nemůžeme se dočkat první degustace.

Už dnes je možné limitovanou edici whisky zakoupit a to konkrétně prostřednictvím unikátních certifikátů. Unikátních proto, že se vyrobí přesně 1111ks whisky a každá z nich tak ponese jedinečné číslo. Certifikáty prodáváme výhradně prostřednictvím našeho e-shopu na našich webových stránkách a zákazníkovi doručíme certifikát nejpozději do jednoho týdne od objednání a zaplacení. Každý zákazník bude mít rovněž možnost v průběhu následujících dvou let destilát alespoň dvakrát ochutnat a stočen do lahví jako hotová whisky bude na konci roku 2023. Na začátku roku 2024 pak plánujeme finální distribuci whisky jejím majitelům.

Záparu vařila zkušená sládková Lenka Strachová v plzeňském experimentálním minipivovaru Proud. Vaření zápary proběhlo symbolicky na den osvobození 17. Listopadu 2020. Samotná destilace proběhla v našem domovském lihovaru v Bohuslavicích na prvotřídní destilační koloně Arnold Holstein.

Tato ojedinělá whisky zraje v našem daňovém skladě na Vysočině v obci Šebkovice. Je uložena do pěti dubových sudů o objemu 220 l v sudové síle 60% alkoholu.

V průběhu zrání chystáme pro vlastníky licencí minimálně dvě ochutnávky a sice v únoru roku 2022 a o rok později v únoru roku 2023. Degustace proběhne v Praze v některé z restaurací, kde se točí skvělé pivo Proud. Místo vlastníkům certifikátu zavčas upřesníme.

Proud vznikl v areálu plzeňského Prazdroje jako experimentální minipivovar, jehož 100% vlastníkem je Plzeňský Prazdroj a.s. V současné době má za sebou Trebitsch Whisky s Proudem první spolupráci a věříme, že nebude zdaleka poslední. A abychom využili spolupráce oboustranně, připravil Proud originální piva stařená v dubových sudech po Trebitsch Whisky. Nápadů máme ještě spoustu a zákazníci obou táborů, pivařů i whiskařů, se mají na co těšit.